Db2 concepten
Leer begrijpen hoe Db2 werkt, en waarom, in deze ééndaagse ABIS-opleiding.
Na het volgen van deze cursus
- hebt u een grondig overzicht van de verschillende componenten van Db2: z'n werkwijze, z'n objecten en procedures;
- draagt u de Db2-terminologie mee en weet u ook inhoudelijk waar iedere term voor staat;
- hebt u inzicht gekregen in de toepassingsmogelijkheden van Db2, kunt u het product positioneren in een geautomatiseerde omgeving, en kent u de invloeden hiervan op die omgeving;
- hebt u een idee van de beschikbare ontwikkeltools en randproducten rond Db2.
Opleiding inplannen?
Een interactieve, live training – gegeven in een fysiek klaslokaal of online, of in een hybride vorm. De cursus kan gegeven worden in het Nederlands, Engels of Frans.
BEDRIJFSOPLEIDING AANVRAGEN |
Publieke opleidingskalender
Momenteel zijn er voor deze cursus geen publieke sessies gepland. Graag organiseren we een bedrijfssessie voor u of een extra publieke sessie (bij voldoende belangstelling). Geïnteresseerd? Laat het ons weten.
Doelgroep
Iedereen die op de hoogte wil of moet zijn van Db2: managers, afdelingschefs, eind-gebruikers, beslissingnemers, informatici en niet-informatici.
Voorkennis
Men moet vertrouwd zijn met de algemene principes van een relationeel database management systeem (RDBMS).
Inhoud
- Db2: historiek en toekomst
- Db2 als (relationeel) database management systeem:
- kenmerken en toepassing • voor- en nadelen • gebruik op z/OS • gebruik op Windows, Unix en Linux • gekoppeld gebruik
- Db2 in een ontwikkelingsomgeving:
- strategie • beschikbare tools en randproducten (zowel IBM als niet-IBM) • verdere ontwikkelingen • opleiding • DRDA
- Db2, interne structuur:
- de objecten (database, tabel, view, index, tablespace, ...) en hun onderling verband
- de catalog als interne "dictionary"
- SQL, interactief te gebruiken om objecten (DDL) en gegevens (DML) te manipuleren
- embedded SQL: typische werkwijze en eigenaardigheden
- beschikbare utilities
- het interne beveiligingsmechanisme en de autorisaties
- de problematiek van locking
Verloop van de cursus
Klassikale training.
Certificaat
Na afloop van de sessie ontvangt de deelnemer een “Certificaat van deelname”.
Duur
1 dag.
Docent
Peter Vanroose (ABIS), Kris Van Thillo (ABIS).
SESSIE-INFO EN INSCHRIJVEN |