Oracle backup en recovery
In deze 2-daagse klassikale ABIS-cursus worden de alternatieve backup, recovery en restore mogelijkheden geboden door het Oracle RMAN tool grondig besproken en praktisch ingeoefend. Nuttig voor eenieder verantwoordleijk voor het uitwerken en implmeentreen van backup/recovry scenario's. Voorafgaandelijke kennis van SQL, en basiskennis van Oracle databases, is aangewezen.
Deze opleiding staat stil bij de backup en recovery voorzieningen geboden door de Oracle database. Na een korte inleiding waarin logging en archivering wordt besproken, geven we een gedetailleerd overzicht van het Oracle backup en recovery tool RMAN.Volgend op een korte beschrijving van de architectuur van het tool, bespreken we de verschillende backup en recovery scenario's door dit tool ondersteund. Uiterraard worden aan de hand van een aantal concrete cases, correcte backup en recovery scenario's aangetoond en uitgewerkt. Op het einde van de opleiding is de cursist in staat om voor de belangrijkste disasters een passend recovery scenario uit te schrijven!
Deze opleiding:
- bespreekt Oracle database logging en archivering;
- introduceert RMAN: architectuur, tool, gebruik;
- bespreekt de alternatieve backup scenarios door het tool ondersteund;
- bespreekt de restore/recovery mogelijkheden - onder andere in functie van de weerhouden backup scenario's;
- brengt de belangrijkste 'types' van 'disasters' in kaart, en hoe daar concreet mee om te gaan.
Opleiding inplannen?
Een interactieve, live training - gegeven in een fysiek klaslokaal of online, of in een hybride vorm.
De cursus kan gegeven worden in het Nederlands, Engels of Frans.
Als u deze opleiding in uw bedrijf wil organiseren, neem dan contact met ons op – we kunnen de training volledig afstemmen op uw specifieke behoeften.
BEDRIJFSOPLEIDING AANVRAGEN |
Publieke opleidingskalender
Momenteel zijn er voor deze cursus geen publieke sessies gepland. Graag organiseren we een bedrijfssessie voor u of een extra publieke sessie (bij voldoende belangstelling). Geïnteresseerd? Laat het ons weten.
Doelgroep
Oracle database en system administrators. Verder iedereen die belast is met het implementeren van concrete backup en recovery scenario's.
Voorkennis
Kennis van Oracle (cf. cursussen Oracle basiscursus en Oracle DBA 1 - Kernvaardigheden).
U kunt zelf testen of u voldoende voorkennis hebt door de online zelftest 'Oracle basis' in te vullen.
Inhoud
- Oracle logging - archiving
- Strategie
Backup en recovery scenario''s • strategie - RMAN - set-up en architectuur • configuratie • scripting
- Backup
Opties • alternatieven • backup commando • scripts
Alternatieve scenario''s - Recovery
Recovery/Restore commando • alternatieve mogelijkheden
Alternatieve scenario''s - Additionele topics
RMAN cataloog • cataloogbeheer (scripts)
Speciale technieken - table recovery, Point-In-Time recover
Verloop van de cursus
Live training door een docent, met veel ruimte voor praktische oefeningen en groepsdiscussies.
Certificaat
Aan het eind van de cursussessie ontvangt de deelnemer een 'Certificaat van deelname'.
Duur
2 dagen.
Docent
Kris Van Thillo (ABIS).
SESSIE-INFO EN INSCHRIJVEN |